Express to connect #3 : Laten we het eens helemaal anders doen
In deze weken – waarin mensen niet alleen plannen smeden voor 2020, maar zelfs voor het nieuwe decennium – ben ik aan het denken gezet. Want, tsja, hoe zit dat eigenlijk met mij? Ik ben doorgaans al blij als ik weet wat ik volgende week doe 🙂
Maar goed, als er één ding is wat ik mezelf dit jaar heb voorgenomen, is dat ik bepaalde gedachtes vaker uit mag dagen. Bijvoorbeeld gedachtes over het doen van zaken, het indelen van mijn tijd en de manier waarop ik aan m’n acquisitie werk.
Zijn deze gedachtes werkelijk waar, of hou ik eraan vast om bepaalde bewegingen niet te hoeven maken?
Aangezien ik meer het type ‘go with the flow’ ben en al snel jeuk krijg van vragen ‘wat wil je over 5 jaar bereikt hebben?’ leek me juist die gedachte de moeite waard om te onderzoeken.
Wat zou er gebeuren als ik wél eens wat strategischer zou gaan werken?
Wat als ik wél eens ga bedenken hoe ik over 10 jaar terug wil kijken op mezelf?
Wat als ik me eens ga focussen op maximaal 3 projecten, in plaats van 7?
Het daagde me uit tot (zelf)onderzoek. Ik stortte me op dit en dit boek. Ik volgde een steengoede training bij Susanne Maris en op dit moment plan ik dankzij deze vrouw mijn #bestdecadeever.
Voor één keer doe ik daadwerkelijk eens de oefeningen die al m’n inspirators delen
Alles bij elkaar brengt het me bergen met inzichten die me kritisch laten kijken naar mijn keuzes en me bovenal in actiestand zetten. Voor één keer doe ik daadwerkelijk eens de oefeningen die al m’n inspirators delen, en poeh, dat zet wat in werking!
Het proces is spannend, confronterend en bekrachtigend tegelijk. Het modderige weggetje wat ik vorig jaar voorzichtig in ben geslagen wordt langzaamaan een stevig geplaveide straat. En dat door dingen te doen die ik normaal liever uit de weg ga.
Positieve vibes
Wat is ontstaan is de helderheid over hoe belangrijk zelfexpressie is voor me. Enerzijds omdat het al jaren de rode lijn in mijn werk is om anderen hierin te begeleiden. Anderzijds voor mezelf, omdat ik merk dat wanneer ook ík meer van mezelf laat zien, dit zoveel positieve vibes in werking zet voor mij en mijn omgeving.
Afgelopen weekend was zo’n moment waarbij ik daad voegde bij het woord. Ik pakte mijn kwasten en toogde naar onze slaapkamer. Ik zette muziek op, goot gouden verf in m’n bakje en zette m’n kwast intuïtief op onze blauwe muur. Vier uur volgden, waarin ik vergat te drinken, vergat te eten en niet op de klok keek. Toen ik aan het einde een stap terug deed voelde ik me moe, maar intens voldaan. Wow, wat was dit een magische middag!
Een bevestiging dat ik het maken van muurkunst en het verbeteren van ruimtelijke ervaringen absoluut wil uitbreiden.
Ik zal hier komende periode dus heel bewust strategische keuzes voor moeten maken, om ervoor te zorgen dat ik dit ook daadwerkelijk buiten de grenzen van mijn slaapkamer kan doen. Want dat is waar dromen pas werkelijkheid worden.
Hoe is dat voor jou?
Daag jij jezelf wel eens uit om je overtuigingen te bevragen? Wat zou het je brengen als je het tegenovergestelde zou doen van wat je normaal doet?
Deze podcast zorgde bij mij voor een complete mindshift.
Binnenkort meer over het onderwerp zelfexpressie en drie megakrachtige vragen die je jezelf kunt stellen om los te komen van dat wat je soms al jaren tegenhoudt.
Meld je aan voor email updates, als je dit artikel niet wilt missen.
•••
Wil je me volgen in mijn ontwikkelingen rondom mijn muurschilderingen, of – beter nog – heb je een idee waar mijn werk helemaal op zijn plaats zou zijn? Ik kom met alle liefde in contact.
Enne… nieuwsgierig naar het eindresultaat van m’n verfsessie? Kijk dan hier.